Organize Hayvancılık Masaya Yatırıldı

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, hayvancılığı geliştirme projesi kapsamında düzenlenen Organize Hayvancılık Bölgesi konulu toplantı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Tekirdağ’ın küçük ve büyükbaş hayvan potansiyeli, üretim durumu, beslenme vb. gibi konular masaya yatırılarak enine boyuna tartışıldı ve organize hayvancılık bölgesi kurulması ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Artık bir büyükşehir olan Tekirdağ’da hayvancılık sektörünün yadsınamaz gerçeklerden biri olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık konusuna büyük bir önem veriyoruz. Tekirdağ’da hatırı sayılır bir kesim tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman hayvancılık sektörünün yanında olduğumuzu her platformda dile getiriyoruz. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız bu konuda önemli projeler geliştiriyor. Bugün de burada Organize Hayvancılık Bölgesi kurulması projesini tarım ve hayvancılık sektörünün paydaşları ile tartışmak ve fikir alışverişinde bulunmak üzere böyle bir toplantı düzenledik. Bu tür projeler tüm paydaşların ortak çalışması sonucu hayata geçebilir. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Prof. Dr. Hazım Gökçen’in, sektör temsilcilerine ‘Organize hayvancılığın kurulması, işleyişi ve sürdürülebilirliği konusunda seminer verdiği toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka’nın yanısıra, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ile Süt üretici birliklerinin temsilcileri, kooperatif başkanları, ziraat odalarının temsilcileri ve diğer sektör ilgilileri de hazır bulundu. Toplantıda toplu hayvan barınaklarının oluşturulması ve hayvancılıkla ilgili diğer konular da enine boyuna tartışıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir