Malçlı Çilek Yetiştiriciliği ve İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Projesi

Malçlı Çilek Yetiştiriciliği ve İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Projesi

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün hazırladığı Malçlı Çilek Yetiştiriciliği ve istiridye Mantarı Yetiştiriciliği projelerinin hayata geçirilmesi ile ilgili toplantı düzenlendi.

Malkara Kaymakamı Sayın Osman ALTIN başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Ulaş YURDAKUL, Malkara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan ERBAŞ, Ziraat Odası Bşk. Mustafa GÜNDÜZ, Süt Üreticileri Birliği Bşk.Osman TURGUTLUGİL, Ticaret ve Sanayi Od.Bşk. Ümran BİLGİN, Ticaret Borsası Bşk. Atilla AYAZ, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Bşk. Şaban AYTAÇ, Birlik Başkanımız Ramazan DEMİRKIRAN ve Karaiğdemir Sulama Koop.Bşk Hayati TAYYAR katıldı.

Malkara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personelleri Ziraat Yük.Mühendisi Sevin ÖZTÜRK AKSOY ve Ziraat Mühendisi Ercan DİBEK tarafından hazırlanan Malçlı Çilek Yetiştiriciliği ve istiridye Mantarı Yetiştiriciliği projeleri Malkara Kaymakamlığı ve İlçe Müdürlüğümüz tarafından koordine edilmekte olup finansmanı Malkara Belediye Başkanlığı,Ziraat Odası,Süt Üreticileri Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Tekirdağ Köy Koop Bşk.lığı ve Karaiğdemir Sulama Koop.Bşk.lığı tarafından sağlanacaktır.

Malçlı Çilek yetiştiriciliği projesi başlangıçta 12 üretici ile 500 M2 lik alanlarda olmak üzere toplamda 6 dekar alanda yapılması planlanmaktadır. Alternatif ürün olan çilek yetiştiriciliğinde üç yıllık verim ve karlılık amaçlanmaktadır. Yetiştiriciliğin yaygınlaştırılması için atılan bu adım İlçemiz ekonomisine ve üreticilerimize büyük katkı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir